Le Contesse

Le Contesse

Le Contesse je jedným z najdôležitejších vinárstiev vyrábajúce Prosecco v regióne Veneto. Vinárstvo bolo založené na začiatku sedemdesiatych rokov a špecializuje sa na výrobu vysokokvalitných šumivých vín a vín DOC. Nachádza sa v krásnom podhorí Conegliano a Valdobbiadene. Le Contesse má najmodernejšie technológie a skúsených enológov, vďaka čomu je chuť ich vín priam dokonalá. Po vínach Le Contesse je v Taliansku a v zahraničí neustále veľký a rastúci záujem.

Le Contesse vlastní 155 hektárov vinohradov vysadených v 8 obciach (San Polo di Piave / Mareno di Piave / Santa Lucia di Piave / Vazzola / San Pietro di Feletto / Vittorio Veneto / San Vendemmiano / Roveredo in Piano)

„V tomto bode musím priznať, že by som nikdy nedošiel tak ďaleko, keby som nemal svoju ženu po mojom boku. Jedinečná žena. Bola hlavnou oporou v mojom živote. Spoločne sme vybudovali našu spoločnosť, pričom sme zároveň vychovávali dvoch synov. Teraz vidíme naše vnúčatá pracujúce v spoločnosti a sme viac než hrdí.“ Loris Bonotto, majiteľ vinárstva Le Contesse od roku 1976