Kontaktujte nás

Budeme veľmi radi, keď sa s nami podelíte o Vaše názory na náš tovar, sortiment a či ste spokojný nielen s našou webovou stránkou, ale aj našimi službami. Máte prípadne návrh na zlepšenie? Na Vašom názore nám záleží a motivuje nás neustále sa zlepšovať.

Kontaktný formulár

Adresa vinotéky

Zámocká 38,
811 01 Bratislava
Slovensko

One More s.r.o. - fakturačné údaje

Priehradná 11, Bratislava
IČO: 46 896 961
DIČ: 2023630818
Zapísaný : Okresný súd BA I.,
Oddiel: Sro, Vlož.č.:85056/B

ODBER NOVINIEK

Prihláste sa na odber noviniek a získajte vždy aktuálne informácie o našich vínách, akciách a zaujímavých článkoch. Nemusíte sa však báť, nebudeme zahlcovať Vašu mailovú schránku reklamou.

!
!
Terms and Conditions checkbox is required.
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Vinotéka One More
Vinotéka One More
Müller thurgau je svieži, aromatický, výrazný a príjemne piteľný. Má jemnú muškátovo-ovocnú vôňu s broskyňovými a žihľavovými tónmi, sviežu chuť a nižšie kyselinky. Môžeme tiež cítiť egreše a citrusové plody (najmä grapefruit). Odporúčame piť ako mladé víno a v letných mesiacoch.

Víno je vhodné k ľahkým jedlám alebo predjedlám ako napríklad rybám, bielym mäkkým syrom, cestovinám ale aj zeleninovým polievkam. Názov vznikol veľmi prosto - podľa Švajčiara, Prof. Herrmann Müllera zo švajčiarskeho kantónu Thurgau, ktorý túto odrodu získal krížením odrôd Rizling rýnsky x Silvánske zelené. .
.
.
.
.
.
#vino #mullerthurgau #bielevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Paella k najznámejších jedál španielskej kuchyne. Pôvodom je z okolia Valencie. My, nie Španieli, ho považujeme za španielske národné jedlo, ale Španieli ho takmer jednomyseľne považujú za pokrm z regiónu Valencia, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Španielska.

Názov Paella pochádza z regionálneho jazyka Valencie a znamená „panvica“ - používa sa tradičná široká a zároveň plytká panvica a varí sa na otvorenom ohni. Paella v modernej podobe, ako ju poznáme teraz, sa datuje do polovice 19. storočia do vidieckej oblasti okolo lagúny Albufera (susediacej s mestom Valencia).

Paella valenciana, tradičná paella, pozostáva z guľatozrnnej ryže, zelených fazuliek, kurčaťa, králika, niekedy kačice, fazuliek garrofó (viac druhov) a prípadne slimákov. Sezónne sa môžu používať artičoky. Ako základ sa používa olivový olej a šafran a (niekedy) celé konáre rozmarínu.

Na fotke sme s Vojtom Artzom, ktorý pripravuje Paella mixta (zmiešaná paella) - kombinácia mäsa, morských plodov, zeleniny a fazule s tradičnou ryžou. Poznáme tiež Paella de marisco / Seafood paella - paella z morských plodov bez mäsa a vynecháva fazuľu a zelenú zeleninu.
.
.
#paella #vojtoartz #vinotekabratislava #wineaddict #bratislava #vojtoartz_cokingshow
Vinotéka One More
Vinotéka One More
PODUJATIA ZRUŠENÉ
Priatelia, vzhľadom na súčasnú situáciu týkajúcu sa koronavírusu a vydaným zákazom organizácie podujatí, naše najbližšie akcie presúvame na neurčito. O náhradných termínoch Vás budeme informovať. Stále však môžete objednať vínko domov na www.onemore.sk. NAZDRAVIE!
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Typická je vôna čiernych ríbezlí, fialiek, tabaku, čierneho korenia, údenej papriky a mäty. Môžeme cítiť tiež eukalyptus a čierne olivy. Vhodné podávať k tvrdým syrom alebo k červenému mäsu a hríbovrej omáčke. Čím starší je ročník, tým je pravdepodobnejšie, že vo vôňi budeme cítiť mokré listy, zem a kožu. Táto odroda je pôvodom z francúzskeho Rhône.

V anglickom jazyku sa Syrah označuje ako Shiraz a jedna sa o tú istú odrodu.
.
.
.
.
.

#vino #syrah #cervenevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Prečo si nedopriať občas CHAMPAGNE? Len tak ❤️ Dopriať si niečo výnimočne. A nemusíme nič oslavovať. Či už vo dvojici alebo s priateľmi. Je to skutočný pôžitok. 😌☺️

Šampanské, teda champagne, je vyhradený termín pre šumivé vína vyrobené na vymedzenom území na severe Francúzska. Žiadne iné šumivé víno sa nesmie označovať ako šampanské. Žiaľ, z oblasti Champagne dnes pochádza len asi jedna z dvanástich fliaš šumivého vína. 🍾🍾🍾

Ľahké a suché šumivé vína a champagne by Vám mali zanechať v ústach pocit sviežosti a mali by mať nenápadnú, sviežu vôňu hrušiek, jabĺk, citrusov a kvetov. 🍐🍏🍋
Treba tiež poznamenať, že vôbec nemusíte zháňať slávne značky, aby ste sa dostali k výborným champagne alebo šumivým vínam.
.
.
.
.
.
.

#champagne #francuzsko #france #chcemvedietviac #benardcolson #blancsdeblancs #grandcru #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Ak uvidíte názov Pinot Noir (francúzsky), Rulandské modré či Pinot Nero (taliansky) alebo Spätburgunder (nemecký), je to stále tá istá odroda, iba preložená do iných jazykov. Sú to zväčša ľahké a ovocné vína bledofialovej farby s lahodnou vôňou. Cítime maliny, jahody, čerešne ale aj kvetinové tóny. Má nižší obsah tanínov ale strednú až vyššiu aciditu. Môžeme podávať k údeninám, cestovinám s paradajkovou omáčkou a k pizza. Pôvod je vo francúzskej oblasti Burgundy (preto je Pinot Noir známa aj ako burgundská odroda). Z tejto odrody sa vyrába nielen červené, ale aj ružové víno a v oblasti Champagne dokonca aj biele.

Pinot Noir je jedna zo 7 povolených odrôd v oblasti Champagne vo Francúzsku (99,7% tvoria tri odrody). Pinot Noir má najväčšie, 38% zastúpenie a spolu so Chardonnay je povolený v Grand Cru. V champagne je Pinot Noir výnimočný arómami červeného ovocia, má silu a telo.
.
.
.
.
.
.
.
.
#vino #pinotnoir #cervenevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine