O nás

Sme malá rodinná firma zaoberajúca sa viac ako 20 rokov dovozom a predajom vína. Snažíme sa ísť vlastnou cestou, ktorá je zameraná najmä na malé vinárstva (cca do 30-40.000 fl.), ktoré svoju produkciu vytvárajú s maximálnym ohľadom na pôdu a životné prostredie, mnohé z nich s mottom „Dať do pôdy viac, ako z nej zobrať.“

0

viac ako rokov skúseností

0

výrobcov vín

0

vín v ponuke

0

spokojných zákazníkov

Sme, ako všade uvádzame, malá rodinná firma, žijúca s obdivom k výrobcom, ktorí nepatria k mainstreamu, ale idú svojou vlastnou cestou. Cestou, ktorá je neuveriteľne ťažká, no o to obdivuhodnejšia. Cestou, ktorá je pre mnohých až nerealizovateľná. Cestou, ktorá nás vracia tam, kam patríme. Nie k tomu, kam všetci z dôvodu pohodlnosti inklinujú, ale tam, kde by sme mali z dôvodu prirodzenej reprodukovateľnosti patriť... K prírode.

Sme otvorení novým výzvam a víziám. "Ušijeme" pre Vás na mieru event či degustáciu. Aj pre malý okruh ľudí. Bude pre nás potešením splniť Vaše predstavy o večeri, s ktorým by ste sa chceli podeliť s Vašimi blízkymi či priateľmi. Máme bohaté skúsenosti v oblasti zabezpečenia eventov, či už súkromných, alebo firemných. Spolupracujeme s najlepšími slovenskými kuchármi (Gabo Kocák, Braňo Križan, Vojto Artz a iní), akcie vieme zabezpečiť do posledného detailu, vrátane absolútne dokonalého ozvučenia (hrali u nás Pali Hammel, Peťo Lipa či Janko Lehotský). Kompletné ambiente vieme pre Vás a Vašich hostí dotvoriť kvetinovými dekoráciami, ktoré pre nás zabezpečuje kvetinárstvo Orchidea. V neposlednom rade je výhodou naša poloha. Nachádzame sa v centre mesta s absolútnou dostupnosťou. K nám (a samozrejme aj od nás) môžete prísť "suchou" nohou. Taxi môže zastaviť od našej prevádzky doslova pár metrov.

onemore majitelia

Prečo sme iní

  • viac ako 25 rokov skúseností

    Sme malá rodinná firma zaoberajúca sa viac ako 25 rokov dovozom a predajom vína.

  • Vo vinárstvach prevláda ručný zber

    Hrozno dopestované v ich vinohradoch neprišlo ani „náhodou“ do styku s herbicídmi či pesticídmi.

  • „Dať do pôdy viac, ako z nej zobrať.“

    Zameriavame sa na malá vinárstva, ktoré svoju produkciu vytvárajú s maximálnym ohľadom na pôdu a životné prostredie.

Vzhľadom na to, že máme takmer 30-ročné skúsenosti v obchode s vínom a na základe týchto skúseností sme prešli dokonalým "sitom" kvality, rozhodli sme sa pre vlastnú cestu, tzn. našim zákazníkom ponúkame len to, čo sami pijeme. Neponúkame im to, čo by sme sami nepili. V našej vinotéke nenájdete vína, pochádzajúce z Nového sveta. Žiadny Nový Zéland, žiadna Austrália či Čile. Rozhodujúca je pre nás kvalita, nie komercia či kvantita. Postavili sme zdravie nášho klienta úplne nad všetky ostatné požiadavky či iné, najmä ekonomické priority. Sme si vedomí, že nás to v mnohých smeroch znevýhodňuje, ale z nášho presvedčenia nás to rozhodne neodradí!!! Naša orientácia na BIO, resp. BIODYNAMIC ostane pre nás absolútne dominantná. Chceme sa našim klientom pozrieť kedykoľvek do očí a s najlepším svedomím im ponúknuť víno, ktoré nepochádza zo súčasného, masovou produkciou a chémiou poznačeného sveta. Chceli by sme Vám, našim zákazníkom priniesť istotu, že to, čo Vám ponúkame, nemôže ohroziť Vaše zdravie. Samozrejme, ak nezabúdate na ono známe, že treba piť s mierou. A nielen piť...

Vďaka naším viac ako 20-ročným skúsenostiam v oblasti predaja a poradenstva skla sme Vám schopní poskytnúť nielen radu pri výbere, ale aj dodanie špecifického nápojového skla podľa Vašich požiadaviek od (nielen podľa nás) najrenomovanejšieho výrobcu skla na svete, firmy RONA a.s., Lednické Rovne. A nielen to. S ohľadom na našu dlhoročnú spoluprácu s firmou RONA, a.s., sme pre Vás schopní vyvinúť a vyrobiť, podľa Vašich požiadaviek a špecifikácii, Váš konkrétny tvar kalicha či pohára, či už zo strojovej alebo ručnej výroby. Zabezpečujeme výrobu špecifických kalichov, najmä z ručnej výroby, pre renomované obchodné firmy predovšetkým v Taliansku a vo Francúzsku. Zabezpečujeme takmer všetky dostupné dekorovacie techniky (pieskovanie, laserovanie, brúsenie, leptanie, tampoprint...) aj pre malé množstvá výrobkov.

Raritné vinárstva

U nás máte tiež možnosť ochutnať víno z jediného vinárstva na svete, ktorého vinohrady sú vysadené výlučne odrodou Rízling rýnsky. Toto vinárstvo, založené v 9. Storočí, ktoré prešlo mnohými vlastníckymi vzťahmi (Napoleon, Habsburgovci, Metternich,…) dalo svetu v roku 1775 prívlastok Neskorý zber.

K raritným vinárstvam tiež patrí Domaine de la Solitude zo Châteauneuf-du-Pape založené pápežom Barberini 1623 – 1627.

Najstarší výrobca Prosecco

V našom portfóliu nájdete výrobcu Prosecco, ktorý v roku 1923, ako prvý vôbec, uviedol na svojej etikete názov Prosecco. Jej zakladateľ, profesor Carpenè rozpracoval metódu Charmat pre celú oblasť Prosecco. Snáď aj z tohto dôvodu bolo toto Prosecco ako jediné žehnané pápežom Jánom Pavlom II.

Okrem najstaršieho výrobcu Prosecca môžete u nás nájsť aj najinovatívnejšieho, ktorý pravdepodobne ako jediný z výrobcov robí (s ohľadom na šetrnosť procesu výroby) súčasne v jednom tanku obidve fermentácie.

ODBER NOVINIEK

Prihláste sa na odber noviniek a získajte vždy aktuálne informácie o našich vínách, akciách a zaujímavých článkoch. Nemusíte sa však báť, nebudeme zahlcovať Vašu mailovú schránku reklamou.
!
!
Terms and Conditions checkbox is required.
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Vinotéka One More
Vinotéka One More
Ahojte pratielia,

od tohto týždňa sme si pre Vás pripravili špeciálnu ponuku!

1 dcl vína = 1 euro

Ponuka platí pre vybrané vína, ktoré sme ochutnávali a pripravili len pre Vás. Ponuka vín sa bude každý týždeň meniť.

A ešte k tomu kávička za 1 €, ktorú Vám pripraví naša milá obsluha. ☺️

Zastavte sa u nás!!! 🍇🍷
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Vinotéka One More je na mieste: Vinotéka One More.
Míli priatelia,

od minulého týždňa máme už otvorenú letnú terasu u nás vo vinotéke One More na Zámockej 38. Budeme radi, ak sa u nás zastavíte na pohárik vychladeného vínka a niečoho pod zub. Sme otvorení od štvrtka do soboty o 17:00 - 22:00.

Tešíme sa na Vás! ☺️🥂🍾
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Vinotéku máme pre vás otvorenú! Štvrtok až sobotu (17h - 22h) si môžete vychutnať víno a šumivé, no okrem toho máme aj pod zub rôzne dobroty, napríklad takúto syrovú misu od lokálnych farmárov.
.
.
.
#vinotekaonemore #mnam
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Stále viac hovoríme, aké je dôležité si dávať pozor, odkiaľ pochádzajú potraviny, ktoré konzumujeme a najmä v akej sú kvalite.✅ Ak chceme vedieť ešte viac, zaujímame sa, ako sa spracovávajú. To isté platí aj o víne. 🍷
.
Toto francúzske víno z oblasti Rhône má tú najvyššiu BIO certifikáciu: BIO-DEMETER.✅✅✅
S cieľom zdôrazniť rešpektovanie prírody, vinohrady sú udržiavané na bázi prírodných ošetrení BEZ chemických postrekov, čím sa aj maximalizuje úplné vyjadrenie terroiru.
.
Tiež je zaujímavé, že zber, stáčanie a fľaškovanie, sledujú kozmické rytmy, aby sa vytvorili vína, ktoré sú čo najbližšie k prírode. 🌕🌛🌠Nepoužívajú sa žiadne chemické prísady. Použije sa len síra, no aj to len veľmi striedmo. Lokálne prítomné kvasinky prispievajú arómami terroiru počas alkoholového kvasenia. Ochutnávka prebieha počas celého procesu každý deň, aby sa výsledkom bolo vína, ktoré je vyvážené a komplexné. 🍷Fermentácia a dozrievanie prebieha vo francúzskych dubových nádržiach po dobu 12 mesiacov.
.
🔝A aby sme vás naozaj presvedčili nielen o kvalite tohto vína, ale aj chuti, čítajte ďalej o tomto víne:
.
- Hlboké čierne čerešňové farby. 🍒
- Výrazná aróma zrelých čiernych ríbezlí s ľahkými náznakmi korenín (najmä čierne korenie).
- Jemné tóny zrelého ovocia s drevnatými a toastovými arómami🍞, ktoré pozdvihujú čierne ríbezle.
- Plné, okrúhle a silné v chuti s ľahkými tanínmi.🍷
.
Vyskúšajte ho! Víno si môžete objednať aj na našej webovej stránke za 16,20€ 🛒
https://onemore.sk/produkt/domaine-roche-audran/marius-cotes-du-rhone-villages-visan-2016/

#bio #vino #chcemvedietviac
#vinotekabratislava
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Konečne sa nám tu vyčasilo☀️🍾 a môžeme si dať BIO prosecco aj s krásnym výhľadom na Liptov. Áno, to je aj to Vaše obľúbené, majú nové etikety.
.
Prosecco si môžete objednať aj na našej stránke za €10,90 ✅ @contesseprosecco
. https://onemore.sk/produkt/le-contesse/prosecco-doc-biologico-treviso-spumante-brut-organic/
.
#bio #prosecco #vinotekaonemore
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Prší asi všade 🌧🤷🏼‍♀️ aj u nás na dovolenke na Liptove. Spoločne si varíme, popíjame vínko, hráme spoločenské hry a kúrime v piecke. A celkom nám je fajn😊 Teraz si pochutnávame na domácich hamburgeroch a k tomu sme si vybrali BIO červené víno z Bordeaux🍷, kúpite ho u nás za 15€ #chateaubeynat #cuveeleonard
.
https://onemore.sk/produkt/chateau-beynat/cuvee-leonard-2015/
.
.
#vinotekaonemore #vino #bordeaux