O nás

Sme malá rodinná firma zaoberajúca sa viac ako 20 rokov dovozom a predajom vína. Snažíme sa ísť vlastnou cestou, ktorá je zameraná najmä na malé vinárstva (cca do 30-40.000 fl.), ktoré svoju produkciu vytvárajú s maximálnym ohľadom na pôdu a životné prostredie, mnohé z nich s mottom „Dať do pôdy viac, ako z nej zobrať.“

0

viac ako rokov skúseností

0

výrobcov vín

0

vín v ponuke

0

spokojných zákazníkov

Sme, ako všade uvádzame, malá rodinná firma, žijúca s obdivom k výrobcom, ktorí nepatria k mainstreamu, ale idú svojou vlastnou cestou. Cestou, ktorá je neuveriteľne ťažká, no o to obdivuhodnejšia. Cestou, ktorá je pre mnohých až nerealizovateľná. Cestou, ktorá nás vracia tam, kam patríme. Nie k tomu, kam všetci z dôvodu pohodlnosti inklinujú, ale tam, kde by sme mali z dôvodu prirodzenej reprodukovateľnosti patriť... K prírode.

Sme otvorení novým výzvam a víziám. "Ušijeme" pre Vás na mieru event či degustáciu. Aj pre malý okruh ľudí. Bude pre nás potešením splniť Vaše predstavy o večeri, s ktorým by ste sa chceli podeliť s Vašimi blízkymi či priateľmi. Máme bohaté skúsenosti v oblasti zabezpečenia eventov, či už súkromných, alebo firemných. Spolupracujeme s najlepšími slovenskými kuchármi (Gabo Kocák, Braňo Križan, Vojto Artz a iní), akcie vieme zabezpečiť do posledného detailu, vrátane absolútne dokonalého ozvučenia (hrali u nás Pali Hammel, Peťo Lipa či Janko Lehotský). Kompletné ambiente vieme pre Vás a Vašich hostí dotvoriť kvetinovými dekoráciami, ktoré pre nás zabezpečuje kvetinárstvo Orchidea. V neposlednom rade je výhodou naša poloha. Nachádzame sa v centre mesta s absolútnou dostupnosťou. K nám (a samozrejme aj od nás) môžete prísť "suchou" nohou. Taxi môže zastaviť od našej prevádzky doslova pár metrov.

onemore majitelia

Prečo sme iní

  • viac ako 25 rokov skúseností

    Sme malá rodinná firma zaoberajúca sa viac ako 25 rokov dovozom a predajom vína.

  • Vo vinárstvach prevláda ručný zber

    Hrozno dopestované v ich vinohradoch neprišlo ani „náhodou“ do styku s herbicídmi či pesticídmi.

  • „Dať do pôdy viac, ako z nej zobrať.“

    Zameriavame sa na malá vinárstva, ktoré svoju produkciu vytvárajú s maximálnym ohľadom na pôdu a životné prostredie.

Vzhľadom na to, že máme takmer 30-ročné skúsenosti v obchode s vínom a na základe týchto skúseností sme prešli dokonalým "sitom" kvality, rozhodli sme sa pre vlastnú cestu, tzn. našim zákazníkom ponúkame len to, čo sami pijeme. Neponúkame im to, čo by sme sami nepili. V našej vinotéke nenájdete vína, pochádzajúce z Nového sveta. Žiadny Nový Zéland, žiadna Austrália či Čile. Rozhodujúca je pre nás kvalita, nie komercia či kvantita. Postavili sme zdravie nášho klienta úplne nad všetky ostatné požiadavky či iné, najmä ekonomické priority. Sme si vedomí, že nás to v mnohých smeroch znevýhodňuje, ale z nášho presvedčenia nás to rozhodne neodradí!!! Naša orientácia na BIO, resp. BIODYNAMIC ostane pre nás absolútne dominantná. Chceme sa našim klientom pozrieť kedykoľvek do očí a s najlepším svedomím im ponúknuť víno, ktoré nepochádza zo súčasného, masovou produkciou a chémiou poznačeného sveta. Chceli by sme Vám, našim zákazníkom priniesť istotu, že to, čo Vám ponúkame, nemôže ohroziť Vaše zdravie. Samozrejme, ak nezabúdate na ono známe, že treba piť s mierou. A nielen piť...

Vďaka naším viac ako 20-ročným skúsenostiam v oblasti predaja a poradenstva skla sme Vám schopní poskytnúť nielen radu pri výbere, ale aj dodanie špecifického nápojového skla podľa Vašich požiadaviek od (nielen podľa nás) najrenomovanejšieho výrobcu skla na svete, firmy RONA a.s., Lednické Rovne. A nielen to. S ohľadom na našu dlhoročnú spoluprácu s firmou RONA, a.s., sme pre Vás schopní vyvinúť a vyrobiť, podľa Vašich požiadaviek a špecifikácii, Váš konkrétny tvar kalicha či pohára, či už zo strojovej alebo ručnej výroby. Zabezpečujeme výrobu špecifických kalichov, najmä z ručnej výroby, pre renomované obchodné firmy predovšetkým v Taliansku a vo Francúzsku. Zabezpečujeme takmer všetky dostupné dekorovacie techniky (pieskovanie, laserovanie, brúsenie, leptanie, tampoprint...) aj pre malé množstvá výrobkov.

Raritné vinárstva

U nás máte tiež možnosť ochutnať víno z jediného vinárstva na svete, ktorého vinohrady sú vysadené výlučne odrodou Rízling rýnsky. Toto vinárstvo, založené v 9. Storočí, ktoré prešlo mnohými vlastníckymi vzťahmi (Napoleon, Habsburgovci, Metternich,…) dalo svetu v roku 1775 prívlastok Neskorý zber.

K raritným vinárstvam tiež patrí Domaine de la Solitude zo Châteauneuf-du-Pape založené pápežom Barberini 1623 – 1627.

Najstarší výrobca Prosecco

V našom portfóliu nájdete výrobcu Prosecco, ktorý v roku 1923, ako prvý vôbec, uviedol na svojej etikete názov Prosecco. Jej zakladateľ, profesor Carpenè rozpracoval metódu Charmat pre celú oblasť Prosecco. Snáď aj z tohto dôvodu bolo toto Prosecco ako jediné žehnané pápežom Jánom Pavlom II.

Okrem najstaršieho výrobcu Prosecca môžete u nás nájsť aj najinovatívnejšieho, ktorý pravdepodobne ako jediný z výrobcov robí (s ohľadom na šetrnosť procesu výroby) súčasne v jednom tanku obidve fermentácie.

ODBER NOVINIEK

Prihláste sa na odber noviniek a získajte vždy aktuálne informácie o našich vínách, akciách a zaujímavých článkoch. Nemusíte sa však báť, nebudeme zahlcovať Vašu mailovú schránku reklamou.
!
!
Terms and Conditions checkbox is required.
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Vinotéka One More
Vinotéka One More
Müller thurgau je svieži, aromatický, výrazný a príjemne piteľný. Má jemnú muškátovo-ovocnú vôňu s broskyňovými a žihľavovými tónmi, sviežu chuť a nižšie kyselinky. Môžeme tiež cítiť egreše a citrusové plody (najmä grapefruit). Odporúčame piť ako mladé víno a v letných mesiacoch.

Víno je vhodné k ľahkým jedlám alebo predjedlám ako napríklad rybám, bielym mäkkým syrom, cestovinám ale aj zeleninovým polievkam. Názov vznikol veľmi prosto - podľa Švajčiara, Prof. Herrmann Müllera zo švajčiarskeho kantónu Thurgau, ktorý túto odrodu získal krížením odrôd Rizling rýnsky x Silvánske zelené. .
.
.
.
.
.
#vino #mullerthurgau #bielevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Paella k najznámejších jedál španielskej kuchyne. Pôvodom je z okolia Valencie. My, nie Španieli, ho považujeme za španielske národné jedlo, ale Španieli ho takmer jednomyseľne považujú za pokrm z regiónu Valencia, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Španielska.

Názov Paella pochádza z regionálneho jazyka Valencie a znamená „panvica“ - používa sa tradičná široká a zároveň plytká panvica a varí sa na otvorenom ohni. Paella v modernej podobe, ako ju poznáme teraz, sa datuje do polovice 19. storočia do vidieckej oblasti okolo lagúny Albufera (susediacej s mestom Valencia).

Paella valenciana, tradičná paella, pozostáva z guľatozrnnej ryže, zelených fazuliek, kurčaťa, králika, niekedy kačice, fazuliek garrofó (viac druhov) a prípadne slimákov. Sezónne sa môžu používať artičoky. Ako základ sa používa olivový olej a šafran a (niekedy) celé konáre rozmarínu.

Na fotke sme s Vojtom Artzom, ktorý pripravuje Paella mixta (zmiešaná paella) - kombinácia mäsa, morských plodov, zeleniny a fazule s tradičnou ryžou. Poznáme tiež Paella de marisco / Seafood paella - paella z morských plodov bez mäsa a vynecháva fazuľu a zelenú zeleninu.
.
.
#paella #vojtoartz #vinotekabratislava #wineaddict #bratislava #vojtoartz_cokingshow
Vinotéka One More
Vinotéka One More
PODUJATIA ZRUŠENÉ
Priatelia, vzhľadom na súčasnú situáciu týkajúcu sa koronavírusu a vydaným zákazom organizácie podujatí, naše najbližšie akcie presúvame na neurčito. O náhradných termínoch Vás budeme informovať. Stále však môžete objednať vínko domov na www.onemore.sk. NAZDRAVIE!
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Typická je vôna čiernych ríbezlí, fialiek, tabaku, čierneho korenia, údenej papriky a mäty. Môžeme cítiť tiež eukalyptus a čierne olivy. Vhodné podávať k tvrdým syrom alebo k červenému mäsu a hríbovrej omáčke. Čím starší je ročník, tým je pravdepodobnejšie, že vo vôňi budeme cítiť mokré listy, zem a kožu. Táto odroda je pôvodom z francúzskeho Rhône.

V anglickom jazyku sa Syrah označuje ako Shiraz a jedna sa o tú istú odrodu.
.
.
.
.
.

#vino #syrah #cervenevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Prečo si nedopriať občas CHAMPAGNE? Len tak ❤️ Dopriať si niečo výnimočne. A nemusíme nič oslavovať. Či už vo dvojici alebo s priateľmi. Je to skutočný pôžitok. 😌☺️

Šampanské, teda champagne, je vyhradený termín pre šumivé vína vyrobené na vymedzenom území na severe Francúzska. Žiadne iné šumivé víno sa nesmie označovať ako šampanské. Žiaľ, z oblasti Champagne dnes pochádza len asi jedna z dvanástich fliaš šumivého vína. 🍾🍾🍾

Ľahké a suché šumivé vína a champagne by Vám mali zanechať v ústach pocit sviežosti a mali by mať nenápadnú, sviežu vôňu hrušiek, jabĺk, citrusov a kvetov. 🍐🍏🍋
Treba tiež poznamenať, že vôbec nemusíte zháňať slávne značky, aby ste sa dostali k výborným champagne alebo šumivým vínam.
.
.
.
.
.
.

#champagne #francuzsko #france #chcemvedietviac #benardcolson #blancsdeblancs #grandcru #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Ak uvidíte názov Pinot Noir (francúzsky), Rulandské modré či Pinot Nero (taliansky) alebo Spätburgunder (nemecký), je to stále tá istá odroda, iba preložená do iných jazykov. Sú to zväčša ľahké a ovocné vína bledofialovej farby s lahodnou vôňou. Cítime maliny, jahody, čerešne ale aj kvetinové tóny. Má nižší obsah tanínov ale strednú až vyššiu aciditu. Môžeme podávať k údeninám, cestovinám s paradajkovou omáčkou a k pizza. Pôvod je vo francúzskej oblasti Burgundy (preto je Pinot Noir známa aj ako burgundská odroda). Z tejto odrody sa vyrába nielen červené, ale aj ružové víno a v oblasti Champagne dokonca aj biele.

Pinot Noir je jedna zo 7 povolených odrôd v oblasti Champagne vo Francúzsku (99,7% tvoria tri odrody). Pinot Noir má najväčšie, 38% zastúpenie a spolu so Chardonnay je povolený v Grand Cru. V champagne je Pinot Noir výnimočný arómami červeného ovocia, má silu a telo.
.
.
.
.
.
.
.
.
#vino #pinotnoir #cervenevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine