Vinotéka One More

Sme malá rodinná firma zaoberajúca sa viac ako 20 rokov dovozom a predajom vína. Snažíme sa ísť vlastnou cestou, ktorá je zameraná najmä na malé vinárstva, ktoré svoju produkciu vytvárajú s maximálnym ohľadom na pôdu a životné prostredie.

onemore wine baner 2

Biodynamika

Biodynamika je opakom konvenčného poľnohospodárstva, orientovaného len na zisk. Je to akýsi návrat k tradíciám poľnohospodárskej výroby z pred viac ako sto rokmi.

onemore wine baner 3

Najpredávanejšie

Teraz možnosť kúpiť vo zvýhodnenom balíku

previous arrow
next arrow
Slider

novinky vín

Novinky

Nechajte sa prekvapiť novinkami z Európy.

bio vína

Bio víno

Ekologické vína, ekologické vinohradníctvo, biovíno

odporúčané vína

Odporúčame

Vybrali sme pre Vás tie najlepšie z najlepších

najpredávanejšie vína

Najpredávanejšie

Tie, ktoré Vám najviac chutia a máte najradšej

vína tento mesiac v akcii

Tento mesiac v akcii

iba v „apríli“ za akciovú cenu

výhodné balíčky vín

Výhodné balíčky

Ideálne ako darček. Aj pre seba 🙂

Vybrané produkty

Bio vína

Referencie

Na prvý pohľad možno nenápadná vinotéka nad Starým Mestom, no s úžasnou atmosférou. Jedinečný dizajn podniku s prepracovanými detailami, na ktorom necháte oči. Kvalitná, široká ponuka z ktorej si určite vyberiete to svoje, a ak nie, zaiste ochotne poradia a vysvetlia. Všade je totiž cítiť, že to robia s vášňou a z lásky. Pomyselnou čerešničkou dokonalosti je šarmantná, fundovaná obsluha, ktorá úsmevom dotvára harmóniu tohto miesta. Musíte zažiť, ochutnať a vychutnať. 

Matúš

Príjemné prostredie, vždy skvelý personál a len tie najlepšie vína vo výbornej spoločnosti.

Peter

Great service and drinks. Very nice place with friendly atmosphere.

Michal

Blog

Paella

Paella k najznámejších jedál španielskej kuchyne. Pôvodom je z okolia Valencie. My, nie Španieli, ho považujeme za španielske ...
Čítať ďalej

100 bodov pre Schloss Johannisberger

Milí priaznivci vína, dovoľujeme si Vám s hrdosťou oznámiť, že nami zastupované vinárstvo Schloss Johannisberg (D - Rheingau) dostalo ...
Čítať ďalej

Robert Parker: 10 wines with more than 90 points

Although Robert Parker, the Wine Advocate, recently withdrew from the operational business, his 100-point scoring system remains the most ...
Čítať ďalej

Naše novinky

ODBER NOVINIEK

Prihláste sa na odber noviniek a získajte vždy aktuálne informácie o našich vínách, akciách a zaujímavých článkoch. Nemusíte sa však báť, nebudeme zahlcovať Vašu mailovú schránku reklamou.

!
!
Terms and Conditions checkbox is required.
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Vinotéka One More
Vinotéka One More
Müller thurgau je svieži, aromatický, výrazný a príjemne piteľný. Má jemnú muškátovo-ovocnú vôňu s broskyňovými a žihľavovými tónmi, sviežu chuť a nižšie kyselinky. Môžeme tiež cítiť egreše a citrusové plody (najmä grapefruit). Odporúčame piť ako mladé víno a v letných mesiacoch.

Víno je vhodné k ľahkým jedlám alebo predjedlám ako napríklad rybám, bielym mäkkým syrom, cestovinám ale aj zeleninovým polievkam. Názov vznikol veľmi prosto - podľa Švajčiara, Prof. Herrmann Müllera zo švajčiarskeho kantónu Thurgau, ktorý túto odrodu získal krížením odrôd Rizling rýnsky x Silvánske zelené. .
.
.
.
.
.
#vino #mullerthurgau #bielevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Paella k najznámejších jedál španielskej kuchyne. Pôvodom je z okolia Valencie. My, nie Španieli, ho považujeme za španielske národné jedlo, ale Španieli ho takmer jednomyseľne považujú za pokrm z regiónu Valencia, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Španielska.

Názov Paella pochádza z regionálneho jazyka Valencie a znamená „panvica“ - používa sa tradičná široká a zároveň plytká panvica a varí sa na otvorenom ohni. Paella v modernej podobe, ako ju poznáme teraz, sa datuje do polovice 19. storočia do vidieckej oblasti okolo lagúny Albufera (susediacej s mestom Valencia).

Paella valenciana, tradičná paella, pozostáva z guľatozrnnej ryže, zelených fazuliek, kurčaťa, králika, niekedy kačice, fazuliek garrofó (viac druhov) a prípadne slimákov. Sezónne sa môžu používať artičoky. Ako základ sa používa olivový olej a šafran a (niekedy) celé konáre rozmarínu.

Na fotke sme s Vojtom Artzom, ktorý pripravuje Paella mixta (zmiešaná paella) - kombinácia mäsa, morských plodov, zeleniny a fazule s tradičnou ryžou. Poznáme tiež Paella de marisco / Seafood paella - paella z morských plodov bez mäsa a vynecháva fazuľu a zelenú zeleninu.
.
.
#paella #vojtoartz #vinotekabratislava #wineaddict #bratislava #vojtoartz_cokingshow
Vinotéka One More
Vinotéka One More
PODUJATIA ZRUŠENÉ
Priatelia, vzhľadom na súčasnú situáciu týkajúcu sa koronavírusu a vydaným zákazom organizácie podujatí, naše najbližšie akcie presúvame na neurčito. O náhradných termínoch Vás budeme informovať. Stále však môžete objednať vínko domov na www.onemore.sk. NAZDRAVIE!
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Typická je vôna čiernych ríbezlí, fialiek, tabaku, čierneho korenia, údenej papriky a mäty. Môžeme cítiť tiež eukalyptus a čierne olivy. Vhodné podávať k tvrdým syrom alebo k červenému mäsu a hríbovrej omáčke. Čím starší je ročník, tým je pravdepodobnejšie, že vo vôňi budeme cítiť mokré listy, zem a kožu. Táto odroda je pôvodom z francúzskeho Rhône.

V anglickom jazyku sa Syrah označuje ako Shiraz a jedna sa o tú istú odrodu.
.
.
.
.
.

#vino #syrah #cervenevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Prečo si nedopriať občas CHAMPAGNE? Len tak ❤️ Dopriať si niečo výnimočne. A nemusíme nič oslavovať. Či už vo dvojici alebo s priateľmi. Je to skutočný pôžitok. 😌☺️

Šampanské, teda champagne, je vyhradený termín pre šumivé vína vyrobené na vymedzenom území na severe Francúzska. Žiadne iné šumivé víno sa nesmie označovať ako šampanské. Žiaľ, z oblasti Champagne dnes pochádza len asi jedna z dvanástich fliaš šumivého vína. 🍾🍾🍾

Ľahké a suché šumivé vína a champagne by Vám mali zanechať v ústach pocit sviežosti a mali by mať nenápadnú, sviežu vôňu hrušiek, jabĺk, citrusov a kvetov. 🍐🍏🍋
Treba tiež poznamenať, že vôbec nemusíte zháňať slávne značky, aby ste sa dostali k výborným champagne alebo šumivým vínam.
.
.
.
.
.
.

#champagne #francuzsko #france #chcemvedietviac #benardcolson #blancsdeblancs #grandcru #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine
Vinotéka One More
Vinotéka One More
Ak uvidíte názov Pinot Noir (francúzsky), Rulandské modré či Pinot Nero (taliansky) alebo Spätburgunder (nemecký), je to stále tá istá odroda, iba preložená do iných jazykov. Sú to zväčša ľahké a ovocné vína bledofialovej farby s lahodnou vôňou. Cítime maliny, jahody, čerešne ale aj kvetinové tóny. Má nižší obsah tanínov ale strednú až vyššiu aciditu. Môžeme podávať k údeninám, cestovinám s paradajkovou omáčkou a k pizza. Pôvod je vo francúzskej oblasti Burgundy (preto je Pinot Noir známa aj ako burgundská odroda). Z tejto odrody sa vyrába nielen červené, ale aj ružové víno a v oblasti Champagne dokonca aj biele.

Pinot Noir je jedna zo 7 povolených odrôd v oblasti Champagne vo Francúzsku (99,7% tvoria tri odrody). Pinot Noir má najväčšie, 38% zastúpenie a spolu so Chardonnay je povolený v Grand Cru. V champagne je Pinot Noir výnimočný arómami červeného ovocia, má silu a telo.
.
.
.
.
.
.
.
.
#vino #pinotnoir #cervenevino #chcemvedietviac #odroda #wine #variety #vinotekabratislava #onemorebratislava #wineoftheday #wineaddict #instawine