Care

Care

Rodinné vinárstvo bolo založené v roku 1932 a je jednou z najstarších rodinných firiem v regióne. Cariñena je najstaršie označenie pôvodu v Aragóne a jedna z najstarších v Španielsku, spolu s La Rioja a Jerez.

Rodinné vinice a vinárstvo CARE, s viac ako 75 ročnou tradíciou, je situované v slnečnom Španielsku v kraji Zaragoza (45 km južne od mesta Zaragoza, autonómnej oblasti Aragón. Označenie pôvodu Cariñena). Bodega na rozlohe 4400 m2 má skvelé podmienky pre tvorbu moderných vín. 101ha vlastných viníc, v ktorých dozrieva pre Španielsko typická Garnacha a Tempranillo, spolu s medzinárodnými odrodami ako Merlot, Syrah a Cabernet Sauvignon, ktoré sa tu veľmi dobre udomácnili.

Care mapa

CARE je moderná rada vytvorená pre súčasného konzumenta a jeho aktuálny vkus. Ide o ovocné a svieže vína s jasnou definíciou a charakterom, s vlastnou „tvárou“ (cara = tvár). Aj ich logo má podobu tváre, pôvodné dielo umelca Enrique Torrijos. Umelecký obraz je inšpirovaný z primitívneho umenia, ktorý spája dohromady rôzne nápady a všeobecne identifikovateľný termín CARE (angl. starostlivosť) prelína koncepty a vytvára jedinečné a inovatívne vína.

Care, značka Bodegas Añadas, je staroveký názov používaný Rimanmi, ktorý odkazoval na mesto Cariñena, ktoré sa neskôr premenovalo na Caraellana a znamená „drahá planina”. Táto etymológia sa odkazuje na ich korene a ich lásky k zemi. Dbajú na starostlivosť o vinohrady, dodržiavajú prísne postupy výroby všetkých vín.

Zber hrozna všetkých odrôd prebieha v noci okrem Grenache a Alexandra Muscat. Hrozno sa zberá v noci kvôli nízkym teplotám. Týmto spôsobom sa hrozno dostane do vinárstva pri teplote približne 9° C. V prípade hrozna zozbieraného cez deň môžu dosahovať teploty medzi 22 – 30° C. Týmto spôsobom šetríme energiu a spomaľujeme enzymatické procesy.

Geografické charakteristiky:

• Vinice vo výške 500 až 900 m nad morom
• Od 2 000 do 2 800 hodín slnečného žiarenia prináša zrelé bolule s plnou a intenzívnou vôňou
• Podnebie: kontinentálne-stredomorské
• Cierzo vietor. Konštantne studený, suchý vietor zo severu. Tento vietor prispieva k suchému podnebiu
• Silný kontrast medzi dennými a nočnými teplotami: rozdiel 10ºC
• Kamenistá pôda
• Málo zrážok: 350 až 450 mm

Care víno

Zobrazených 1–20 z 27 výsledkov