Miotto

Location pointer - Free icons Taliansko, Veneto

Miotto je malá rodinná firma, ktorú tvoria otec Valter a bratia Andrea a Matteo. Vybudovali moderné vinárstvo so silným putom ku svojej krajine. Firma, ktorá postupom času uverila vo vinohradníctvo a výrobu vín, ktoré rešpektujú a odrážajú ich pôvod. Tradičné vína s modernými a sviežimi víziami. Rodinná firma, ktorá miluje svoju prácu, žije ňou a ako rodina a s touto perspektívou smeruje do budúcnosti. Ich filozofia spočíva v tom, že vína sa rodia z hrozna, ktoré dopestujú len samy, pretože chcú poznať každý krok, ktorý prináša ich fľaše na naše stoly. Chcú byť garantami vyváženého výrobného procesu s minimálnym dosahom, pretože úctu k územiu si treba vypestovať vlastnými rukami.

Miotto je rodinné vinárstvo, ktorého členovia veria v krátke dodávateľské reťazce, kde sa spotrebiteľ môže spojiť priamo s výrobcom. Obklopujú sa  spolupracovníkmi, ktorí zdieľajú ich filozofiu. Podporujú pohostinnosť, pretože mať ľudí okolo seba, či už v pivnici a vo vinohrade, je tá najlepšia príležitosť aká je, aby sme sa pochopili a spoločne zdieľali vášeň pre víno. Propagácia a skvalitňovanie ich práce a územia sú faktory, ktoré považujú za zásadné. Najlepší výsledok je v tíme, kde diskusia a zdieľanie nápadov umožňuje spoločne rásť a rozširovať poznanie. Ročná produkcia vinárstva je cca 100.000 fliaš a produkcia je založená výlučne na hrozne  z vlastných vinohradov (15 hektárov v siedmych obciach).

To je tiež dôvod, prečo sú členmi Konzorcia na ochranu Conegliano Valdobbiadene DOCG, aby bránili a podporovali toto územie, ktoré je svetovým dedičstvom a ich vína, ktoré tak milujú… Z rovnakého dôvodu sú súčasťou FIVI, Talianskej federácie nezávislých vinohradníkov, pretože úloha farmára je rovnako dôležitá ako je dôležitý priamy vzťah medzi výrobcom a spotrebiteľom, ktorý je hodnotou, ktorú treba chrániť.

Je pochopiteľné, že sa ich práca sústreďuje najmä na aktivity vo vinohrade a v pivnici, keď nájdu  niekoho, kto by o ich vínach porozprával, resp. ich ponúkol. Naša firma One More sa na túto úlohu podujala a radi by sme Vám vyrozprávali príbeh týchto poctivých vinohradníkov a vinárov a predstavili Vám ich vína….

Miotto je členom „ColFondo Agricolo“, skupiny “horských” vinárov, ktorí sa venujú produkcii odrody GLERA najvyššej kvality z kopcov v okolí Treviso realizovanej  fľaši bez degorgementu

www.colfondoagricolo.it

Filtre

Zobrazujú sa všetky 4 produkty

ProFondo Frizzante COL FONDO 2021 s refermentom vo fľaši

11.70  s DPH
Výrobca : Miotto 0,75 l objem 11,0 % alkohol 0 gr/l cukor 5,1 gr/l acidita 6 - 8 °C podávanie …

Prosecco Superiore DOCG “Fedéra” Spumante Brut

13.90  s DPH
Výrobca : Miotto 0,75 l objem 11,5 % alkohol 6 gr/l cukor 5,5 gr/l acidita 6 - 8 °C podávanie …

Prosecco Superiore DOCG “Fedéra” Spumante Extra Dry

13.90  s DPH
Výrobca : Miotto 0,75 l objem 11,3 % alkohol 17 gr/l cukor 6,3 gr/l acidita 6 - 8 °C podávanie …

Prosecco Superiore DOCG Rive di Colbertaldo 2021, Valdobbiadene Spumante Extra Brut

14.90  s DPH
Výrobca : Miotto 0,75 l objem 2021 ročník 11,5 % alkohol 5,2 gr/l acidita 6 - 8 °C podávanie …
Kliknite vonku, aby ste skryli porovnávací pás
Porovnať