Miotto

Miotto

História spoločnosti : Malá rodinná firma ktorú tvoria otec Valter a bratia Andrea a Matteo vybudovali modernú realitu so silným putom k svojej krajine. Firma, ktorá postupom času uverila vo vinohradníctvo a výrobu vín, ktoré rešpektujú a odrážajú ich pôvod. Tradičné vína s ,  modernými a sviežimi víziami. Rodinná firma, ktorá miluje svoju prácu, žije ňou a ako rodina a s touto perspektívou smeruje do budúcnosti. Ich filozofia spočíva v tom, že vína sa rodia z hrozna, ktoré dopestujú len samy, pretože chcú poznať každý krok, ktorý prináša ich fľaše na naše stoly. Chcú byť garantami vyváženého výrobného procesu s minimálnym dosahom, pretože úctu k územiu si treba vypestovať vlastnými rukami.

Miotto je rodinné vinárstvo, ktorého členovia veria v krátke dodávateľské reťazce, kde sa spotrebiteľ môže spojiť priamo s výrobcom. Vedia sa obklopiť spolupracovníkmi, ktorí prijímajú ich filozofiu. Podporujú pohostinnosť, pretože mať ľudí so sebou v pivnici a vo vinohrade je tá najlepšia príležitosť aká je, aby sme sa dotkli ich reality a pochopili ich slovami a ich  vínami vášeň, ktorá ich spája s územím, na ktorom už žijú celé generácie… Propagácia a skvalitňovanie ich práce a územia sú faktory, ktoré považujú za zásadné. Najlepší výsledok je v tíme, kde diskusia a zdieľanie nápadov umožňuje spoločne rásť a rozširovať poznanie. Ročná produkcia vinárstva je cca 100.000 fliaš a produkcia je založená výlučne na hrozne  z vlastných vinohradov (15 hektárov v siedmych obciach).

To je tiež dôvod, prečo sú členmi Konzorcia na ochranu Conegliano Valdobbiadene DOCG, aby bránili a podporovali toto územie, ktoré je svetovým dedičstvom a ich vína, ktoré tak milujú… Z rovnakého dôvodu sú súčasťou FIVI, Talianskej federácie nezávislých vinohradníkov, pretože úloha farmára je rovnako dôležitá ako je dôležitý priamy vzťah medzi výrobcom a spotrebiteľom, ktorý je hodnotou, ktorú treba chrániť.

Je pochopiteľné, že sa ich práca sústreďuje najmä na activity vo vinohrade a v pivnici, keď nájdu  niekoho, kto by o ich vínach porozprával, resp. ich ponúkol. Naša firma One More sa na túto úlohu podujala a radi by sme Vám vyrozprávali príbeh týchto poctivých vinohradníkov a vinárov a predstavili Vám ich vína….

 

Miotto je členom „ColFondo Agricolo“, skupiny “horských” vinárov, ktorí sa venujú produkcii odrody GLERA najvyššej kvality z kopcov v okolí Treviso realizovanej  fľaši bez degorgementu

www.colfondoagricolo.it