Domaine de la Solitude

Domaine de la Solitude

FILOZOFIA

Terroir La Solitude je magickým spojením prírodných a ľudských prvkov. Rastliny tu rastú v oblasti, v ktorej má svoju úlohu každý živý tvor: divoká zver a prírodná vegetácia, vinič a ľudia. Vinič vytvára skvelé víno bez umelosti a rozpráva príbeh o svojom prostredí.

Tu sa veľká väčšina prác vykonáva ručne. Muži a ženy, ktorí sa starajú o usadlosť, s rešpektom k našim tradíciám, všetci prispievajú k našej snahe o dokonalosť. Sme hrdí na to, čo robíme, pričom zostávame pokorní a počúvame Zem, aby sme sa vrátili k tomu, na čom skutočne záleží: k zachovaniu a zlepšeniu toho, čo príroda ponúka.

Opätovné spojenie s prírodou – Naše parcely s viničmi boli kultivované po stáročia, niekedy až príliš tvrdo, ale dnes sú súčasťou väčšieho obrazu. Myšlienka pestovania viniča sama o sebe je už minulosťou. Dnes sú naše pozemky ohraničené olivovníkmi a ovocnými stromami, včelie úle a pastierstvo sú späť. Odvtedy je zem nášho panstva živená touto rozmanitosťou a obohacuje naše vína.

Umenie nájsť si čas – Naša usadlosť má niekoľko stoviek rokov a čas vždy plynul v rytme ročných období. Myslíme na budúce generácie tým, že vysádzame vinohrady, ktoré budú produkovať skvelé vína zajtrajška. Čakáme na optimálnu zrelosť hrozna a zberáme ho podľa jednoduchých, nadčasových gest. Sme trpezliví a nechávame čas potrebný na dozrievanie našich vín k dokonalosti, čo je snaha, ktorú je potrebné rok čo rok znovu objavovať a vytvárať skvelé ročníky, ktoré sú bodom spojenia medzi rôznymi časovými obdobiami.

HISTÓRIA

Vinárska usadlosť „Domaine de la Solitude“ patrí k jednej z najstarších rodín Châteauneuf-du-Pape, ktorej korene siahajú až do 15. storočia. V 17. storočí sa Hélène BARBERINI, potomok slávneho toskánskeho rodu rovnakého mena, vydala za Clauda MARTINA, majiteľa vinice v Châteauneuf-du-Pape. Ich vnuk výrazne podporil „La Solitude“ vytvorením prvého označenia pre Appellation. Tak sa „le Vin de la Solitude“ stalo symbolom kvality. O osem generácií neskôr je usadlosť stále rodinnou záležitosťou a teraz ho vedie Florent LANÇON.

NEHNUTEĽNOSŤ

La Solitude zahŕňa 37 hektárov v A.O.C Châteauneuf-du-Pape. Vinič je ošetrovaný podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. Druhy hrozna odrážajú históriu Châteauneuf-du-Pape, pretože vo vinohrade sa pestuje trinásť tradičných odrôd.