Paco García

Paco García

Paco García je výhradne rodinné vinárstvo ako v jeho vlastníctve, tak aj v riadení. Zameriavajú sa na výrobu vín s rešpektom na hlboko zakorenené tradície v oblasti Rioja, avšak dôraz dávajú aj na najmodernejšie vinárske techniky. Vinárstvo bolo zaožené v roku 2001.

Logo, čiže odtlačok ruky Paco García, reprezentuje ťažkú prácu vo vinohradoch a pri výrobe vína. Juan García sa rozhodol (syn Paca Garcíu) sa rozhodol osloviť mladých/ nových konzumentov vína, ale aj získať si už milovníkov vín s ich filozofiou a chuťou vína – moderné, ovocné a bohaté víno v podaní rodiny García.

Nachádza sa 420 metrov nad morskou hladinou v obci MURILLO DE RÍO LEZA, len 17 km od mesta Logroño, La Rioja. Nachádza sa v údolí, ktoré tvoria rieky Leza a Jubera, prítoky rieky Ebro, ohraničené na severozápade pohorím Sierra Cantabria (1454 m nm) a na juhozápade horami Clavijo (1150 m nad morom).

Paco García vlastní 40 ha vinohradov, priemerný vek viníc je 30 rokov a v niektorých prípadoch dosahuje až 80 rokov. Pôda je ílovitý vápenec. Všetko hrozno sa zberá ručne.