EnoVia

EnoVia

Vladimír Hronský (1975) je známy enológ, lektor odborných kurzov, autor publikácií o víne. Vďaka bohatým skúsenostiam s vínoznalectvom a gastronómiou vína pracoval 6 rokov ako Executive Sommelier najväčšej stredoeurópskej siete reštaurácií Medusa Group. So živým entuziazmom od roku 2013 vyrába vlastné vína butikovej značky created by Vladimír Hronský, a to v spolupráci s partnerskými vinárstvami Tajna Vineyards and Winery (Nitrianska vinohradnícka oblasť), Jaroslav Ostrožovič (Vinohradnícka oblasť Tokaj) a Elesko (Malokarpatská vinohradnícka oblasť). Ako s úsmevom hovorí, svet enológie je demokracia presiaknutá protichodnými filozofiami a súperiacimi záujmami. Aj preto sú jeho vína iné, nadčasové. Koncentrujú v sebe dotyk poznania pôvodu vína i skúsenosti z vinárskej praxe. Jeho butiková značka umocní vaše zážitky a bude vás sprevádzať vinárskymi oblasťami i bohatou kultúrou vína malebného a temperamentného Slovenska.

 

Vzťah k vínu a vinárstvu vyjadril Vlado nasledovnými slovami:

„Môj život je víno. Veľa s ním pracujem. Od štúdií na vinárskej škole a neskôr na univerzite som si k nemu vybudoval svoju vlastnú cestu. Na jej začiatku stál môj starý otec, ktorý bol mojim mentorom. Učil ma rozumieť vinárstvu, ale aj vinohradu. Bez kvalitného hrozna totiž nevyrobíte dobré víno. Dnes po takmer dvadsaťročnej ceste enológa, konzultanta, obchodníka, wine writera a someliéra stojím za vlastnou privátnou značkou. V spolupráci s renomovanými vinárstvami vyrábam moje vína. Tak ako príroda ovplyvňuje kvalitu úrody hrozna vo vinohrade, človek mení jej hodnotu na ušľachtilý nápoj v odraze svojej duše. Mojou dušou sú vína created by Vladimír Hronský. Spájajú ľudí, prinášajú radosť do života, vedia zastaviť čas. Verím, že netreba veľa slov pre ich spoznanie a vychutnanie. Objavte moju DNA s čarom výnimočnosti.“

 

Vizitka vinára:

Nezávislý enológ vyrábajúci svoje vína v partnerských vinárstvach Nitrianskej VO, Malokarpatskej VO a VO Tokaj. Ročná produkcia je 10 000 litrov vína.

 

 

Odrody, ktorým sa vo svojej výrobe venuje:

Nitrianska vinohradnícka oblasť (NVO)

Rizling rýnsky, Pinot Blanc, Cabernet Franc, Pinot Noir