Bresolin

Bresolin

Všetky šumivé vína vinárstva Bresolin Bio majú okrem druhu (extra dry, brut, extra brut) aj špecifický názov na etikete. Na každej fľaši Prosecca je meno člena rodiny, ľudí, ktorí stáli pri založení spoločnosti.

Spoločnosť Bresolin Bio sa zrodila len v roku 2012. Bratia, ktorí vedú vinárstvo, zdedili pôdu a vinohrady a najmä vášeň k nim po starých rodičoch. Realizácia tohto míľnika by nebola možná bez ich obrovského prispenia.

Táto vášeň pre vinohradníctvo sa zrodila veľmi skoro. V detstve ich starí rodičia začali brávať so sebou na vidiek a už vtedy pomáhali s prvými prácami, najmä počas žatvy. Ich príbeh sa začal v kopcoch Valdobbiadene, tu sa zrodila ich vášeň, tu pochopili, že ich budúcnosť bude vinohradníctvo.

Keď pochopili, aký bude ich zajtrajšok, rozhodli sa zamerať na DOCG Asolo, novú a mladú denomináciu, ktorá bude pre ich projekt ideálna. Je to miesto, kde sa narodili a vyrástli. Tu zapustili korene a založili malú rodinnú firmu, ktorá dnes vlastní vinohrady o celkovej výmere 17 hektárov, väčšinou obklopených lesom a s jasným zameraním pre organické vína. Celá produkcia (90% šumivé a 10%tiché vína) je výlučne v kategórii BIO.

Začali sa pracovať na inom území ako ich starí rodičia, no rozhodli sa im venovať malé, no významné venovanie vo fľaši. Konkrétne, extra dry je venovaný starému otcovi z matkinej strany Deduinovi, no každý ho poznal pod menom Sior Lino, brut je venovaný jeho otcovi dedkovi Giorgiovi, ktorému všetci hovoria Rissieri. Extra brut je namiesto toho venovaný otcovi Beniaminovi, za všetkých Bennyho, ktorý je dodnes vedúcou osobnosťou spoločnosti, jeho prítomnosť a pomoc sú zásadné.

Všetci títo ľudia boli neodmysliteľnou súčasťou rodinnej tradície a preto sa im rozhodli týmto spôsobom vzdať hold špeciálnym venovaním fľašiach. Je to spôsob, ako im každý deň poďakovať, že bratom umožnili každý deň dosahovať ich ciele a splniť si túžby a priania.