O našej vinotéke

 

Vinotéku na Zámockej ulici v Bratislave, ktorá mala svoj jedinečný charakter a atmosféru, sme s ťažkým srdcom kvôli pandémií COVID-19 odstúpili. No tešíme sa, že s Vami môžeme byť aj naďalej v kontakte a to prostredníctvom rôznych súkromných eventov, či už u Vás doma, vo firmách alebo v rôznych podnikoch, s ktorými spolupracujeme.

Sme otvorení novým výzvam a víziám. „Ušijeme“ pre Vás na mieru event či degustáciu. Aj pre malý okruh ľudí. Bude pre nás potešením splniť Vaše predstavy o večeri, s ktorým by ste sa chceli podeliť s Vašimi blízkymi či priateľmi. Máme bohaté skúsenosti v oblasti zabezpečenia eventov, či už súkromných, alebo firemných. Spolupracujeme s najlepšími slovenskými kuchármi (Gabo Kocák, Braňo Križan, Vojto Artz, Michal Kordoš a iní), akcie vieme zabezpečiť do posledného detailu, vrátane absolútne dokonalého ozvučenia (hrali u nás Pali Hammel, Peťo Lipa či Janko Lehotský). Kompletné ambiente vieme pre Vás a Vašich hostí dotvoriť kvetinovými dekoráciami, ktoré pre nás zabezpečuje kvetinárstvo Orchidea.

Zavolajte nám, veľmi radi pre Vás pripravíme event alebo Vám poradíme pri výbere vína.

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Degustácia vinárstiev Schloss Johannisberg a G.H.von Mumm

27. septembra 2019 o 19:00 22:00

Piatok 27. september 2019 o 19,00 hod – Degustácia Schloss Johannisberg a Mumm

Dovoľujeme si Vás pozvať na ojedinelú degustačnú show v podaní Stefana Doktora, rodáka zo Slovenska, najlepším someliérom Nemecka za r. 2009, docentom na vinárskej akadémii v Koblenz, … a navyše aj mojím priateľom, ktorý Vám osobne príde predstaviť štrnásť vín dvoch vinárstiev Schloss Johannisberg a Mumm patriacich rodinnej firme Dr. Oetker (s ročným obratom viac ako 12 miliárd eur a viac ako 30.000 zamestnancami a so 125 ročnou históriou)

Nemecké vinárstvo Schloss Johannisberg so svojou viac ako tisícdvestoročnou históriou (jediné svetové vinárstvo s vinohradmi vysadenými výlučne odrodou riesling rýnsky – okrem iného dalo svetu termín neskorý zber, ktorý obohatil svetovú vinársku terminológiu) spolu s vinárstvom G.H.von Mumm, založeným v r. 1827, oddelenými doslova plotom, tvoria vo vinárskom svete ojedinelú “dvojičku”, ktorá práve pod vedením skúseného a priam vizionárskeho generálneho riaditeľa Štefana Doktora prechádza “obrodou”… Postavené na tradíciach za využitia najmodernejších technológii posúvajú predstavy o rizlingu – “kráľov vín a víno kráľov” neustále vpred. Veď už základné víno dostalo od Roberta Parkera 89 bodov…

Degustácia bude rozdelená, podobne ako minule, do dvoch častí. Prvá časť degustácie prebehne netradičným spôsobom. Vína budú do dvojíc. Porovnávaním a hľadaním rozdielov sa spoločne priblížime k druhej časti večera, kde budú už len vína zo “Schlossu”, kde sa vo vzájomnom rozstrele stretnú vo vertikálnom súboji 3 vína z kategórie GG (Grand Cru) nasledované ďaľšou dvojicou vín. Úplne na záver Vám ponúkneme absolútnu novinku – VERMUTH, ktorého autorom je práve Stefan Doktor!!!!

Welcome drink :
1. Mumm 50° Pinot Noir Rosé 2018 trocken

2. Mumm 50° Riesling 2018 trocken VS Schloss Johannisberg Riesling Gelblack 2018 trocken

3. Mumm 50° Riesling 2018 feinherb VS Schloss Johannisberg Riesling Gelblack 2018 feinherb

4. Schloss Johannisberg Riesling Gelblack 2016 trocken Magnum VS Schloss Johannisberg Riesling Bronzelack 2018 trocken

Prestávka

5. Schloss Johannisberg Riesling Silberlack 2018 trocken GG (Grand Cru)

6. Schloss Johannisberg Riesling Silberlack 2017 trocken GG (Grand Cru)

7. Schloss Johannisberg Riesling Silberlack 2014 trocken GG (Grand Cru)

8. Schloss Johannisberg Riesling Kabinett 2017

9. Schloss Johannisberg Riesling Grunlack 2018

Digestif:
10. Schloss Vermouth on the rocks

Kedže sme jedným degustačným večerom po minulé roky ani zďaleka nevedeli uspokojiť všetkých záujemcov, rozhodli sme sa tento rok usporiadať dva

Príďte určite! Oceníte nielen dokonalosť vín, ale aj brilantne vedenú degustáciu a neuveriteľne sofistikovanú prednášku Stefana Doktora, navyše v slovenskom jazyku (samozrejme aj v iných rečiach, ak by bol záujem, najmä nemecky a anglicky…)

Začiatok : 19,00
Vstupné : 45 eur (v cene je zahrnutá degustácia a občerstvenie)

Tešíme sa na Vašu účasť…

Potvrdenie Vašej záväznej účasti zašlite na e-mail martin.gazo@onemore.sk alebo telefonicky na 0903 717 111 alebo 0903 717 101

45€