Domaine du grapillon d'or

Domaine du grapillon d'or

Vína z vinárstva Grapillon d’Or sú vyrábané z vybraného hrozna pestovaného na malých parcelách v apelácií Gigondas (časť Côtes du Rhône, celková rozloha Gigondas 1250 ha, spolu 70 vinárstiev), ktoré produkujú vína s bohatou koncentráciou a prísľub dlhodobého uskladňovania.

Na území Gigondas je výnos na hektár len 35 hektolitrov, čo je jedno z najnižších vo francúzskych označovacích vínach. Tento limit sa dôsledne rešpektuje, aby sa vytvorilo kvalitné víno a typické pre túto apeláciu.

Odrody v Gigondas
• Grenache necelých 80%
• Syrah takmer 20%
• Mourvedre + Cincault v limitovaných množstvách

Skladovanie vín môže byť pokojne aj viac ako 10 rokov. Vína z Gigondas, keď sú mladé, majú vôňu čerstvo pozbieraného červeného ovocia, ktoré sa v priebehu rokov stáva pikantné s buketom zrelého ovocia, čerešní alebo sušených sliviek. Dokonale vyvážené v plnom tele, koncentrovanej chuti a jemnosti, majú všetku eleganciu vynikajúcich vín. Vína dozrievajú predovšetkým v dubových sudoch a sú vyrábané s najväčším rešpektom k tradíciám v kombinácii s moderným know-how.

Grapillon d’or má autentický rodinný príbeh.

Rodina CHAUVET pochádza z obdobia polovice 17. storočia, okolo roku 1630 a prvý vinár v rodine Chauvet sa objavil okolo roku 1703. Vinárstvo bolo založené v roku 1806 a majetok zostal v rukách rodiny Chauvet.

Počas posledných 40 rokov Bernard zvládol a úspešne vyvinul vinohradníctvo. Teraz mu pomáha jeho dcéra Céline CHAUVET (už 20 rokov), ktorá riadi jemný proces vinifikácie, ako aj obchodné záležitosti vinárstva. Rodina je hrdá, že ako prvá vysadila v apelácií Gigondas odrodu Syrah (1960). Celková produkcia je 90 000 fliaš, väčšina ide na export do Luxemburska, USA, Írsko, UK, Belgicko, Holandsko, Dánsko, Švajčiarsko a Japonsko. Ročník 2018 patril k najúspešnejším v histórií vinárstva, nielen čo sa týka kvality, ale aj kvantity. Podľa DECANTER sa vinárstvo radí medzi 100 najlepších vinárstiev na svete.

Od roku 1893, kedy rodina Chauvet dostala svoju prvú „zlatú medailu“ na Všeobecnom poľnohospodárskom veľtrhu v Paríži, vína sú pravidelne odmeňované.

Domaine získala najvyššie ocenenie „Laureát du Prix d’Excellence 2012“ vybrané zo všetkých vinárstiev v údolí Rhône. Toto ocenenie získali, pretože získali najväčší počet zlatých medailí na „Concours Général Agricole“ za posledné tri roky. Táto cena je udeľovaná za výnimočnú a nepretržitú kvalitu svojich výrobkov.
Toto vyznamenania bolo prezentované aj na ministerstve poľnohospodárstva 20. decembra 2011.

Pán Delaye, prezident spoločnosti „Concours des Grands Vins de France“ v Mâcone, udelil Grapillon d’or veľkú trofej, ktorá znamená najväčšiu medailu producentovi vína za najväčší počet získaných medailí v údolí Rhône za posledných päť rokov.

Zobrazený jediný výsledok