O našej vinotéke

 

Vinotéku na Zámockej ulici v Bratislave, ktorá mala svoj jedinečný charakter a atmosféru, sme s ťažkým srdcom kvôli pandémií COVID-19 odstúpili. No tešíme sa, že s Vami môžeme byť aj naďalej v kontakte a to prostredníctvom rôznych súkromných eventov, či už u Vás doma, vo firmách alebo v rôznych podnikoch, s ktorými spolupracujeme.

Sme otvorení novým výzvam a víziám. „Ušijeme“ pre Vás na mieru event či degustáciu. Aj pre malý okruh ľudí. Bude pre nás potešením splniť Vaše predstavy o večeri, s ktorým by ste sa chceli podeliť s Vašimi blízkymi či priateľmi. Máme bohaté skúsenosti v oblasti zabezpečenia eventov, či už súkromných, alebo firemných. Spolupracujeme s najlepšími slovenskými kuchármi (Gabo Kocák, Braňo Križan, Vojto Artz, Michal Kordoš a iní), akcie vieme zabezpečiť do posledného detailu, vrátane absolútne dokonalého ozvučenia (hrali u nás Pali Hammel, Peťo Lipa či Janko Lehotský). Kompletné ambiente vieme pre Vás a Vašich hostí dotvoriť kvetinovými dekoráciami, ktoré pre nás zabezpečuje kvetinárstvo Orchidea.

Zavolajte nám, veľmi radi pre Vás pripravíme event alebo Vám poradíme pri výbere vína.

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Degustačný večer Franciacorta La Montina

4. októbra 2019 o 19:00 22:00

Degustácia Franciacorta La Montina

Piatok, 4. október 2019 o 19,00hod – Degustačný večer Franciacorta La Montina

Prvé zmienky o vinárstve pochádzajú z r.1620, kedy ho vlastnila veľmi zámožná rodina Montini (odtiaľ názov La Montina), z ktorej pochádzal aj pápež Pavol 6 (Giovani Batista Montini), ktorý bol pápežom v rokoch 1963-1978. Neskôr sa stal kláštorom a boli to práve mnísi, ktorý pestovali hrozno a dorábali víno na okolitých kopcoch. Až do r. 1982, kedy bratia Bozza odkúpili nielen budovu, ale aj 12 hektárov vinohradov. Ich cieľ bol jasný. Produkcia franciacorta. Dnes je La Montina rodinná firma vlastniaca 72ha vinohradov (s ročnou produkciou 450 tisíc fliaš) spolu s najmodernejšími technológiami „nadupaným“ vinárstvom. Všetky technológie a skladové priestory sa nachádzajú pod zemou.
La Montina sídli v zámku Villa Baiana zo 17. storočia a nachádza sa na severe najvýchodnejšej časti územia Franciacorta DOCG v obci Monticelli Brusati. Zámok slúži nielen na všetky firemné prezentácie, ale je aj miestom, kde sa pravidelne konajú svadobné obrady a módne prehliadky a je tiež miesto stálej expozície súčasného umenia. Samozrejme, vstupné sa neplatí!

La Montina je nielen veľkým podporovateľom umenia, ale aj športu. Od r. 2015 sa stali oficiálnym partnerom futbalového klubu AC Miláno.

Ak by ste mali chuť sa dozvedieť niečo viac o tomto jedinečnom výrobcovi, prídite k nám do vinotéky One More na Zámockú 38 dňa 4. Októbra 2019. O Franciacorta DOCG aj o svojích „franciacortách“ Vám príde porozprávať jeden zo spolumajiteľov – Michele Bozza…

Zoznam degustovaných vín :
La Montina Franciacorta Brut
La Montina Franciacorta Extra Brut
La Montina Franciacorta Satén Brut
La Montina Franciacorta Rosé Millesimato Extra Brut
La Montina Franciacorta Rosé Demi Sec
La Montina Franciacorta Riserva Baiana Pas Dosé
La Montina Franciacorta Quer

Začiatok : 19:00 hod.
Vstupné : 49 € (vrátane občerstvenie)

Tešíme sa na Vašu účasť…

Potvrdenie Vašej záväznej účasti, prosím, zašlite na e-mail martin.gazo@onemore.sk alebo telefonicky na 0903 717 101, 0903 717 111

49€