O našej vinotéke

 

Vinotéku na Zámockej ulici v Bratislave, ktorá mala svoj jedinečný charakter a atmosféru, sme s ťažkým srdcom kvôli pandémií COVID-19 odstúpili. No tešíme sa, že s Vami môžeme byť aj naďalej v kontakte a to prostredníctvom rôznych súkromných eventov, či už u Vás doma, vo firmách alebo v rôznych podnikoch, s ktorými spolupracujeme.

Sme otvorení novým výzvam a víziám. „Ušijeme“ pre Vás na mieru event či degustáciu. Aj pre malý okruh ľudí. Bude pre nás potešením splniť Vaše predstavy o večeri, s ktorým by ste sa chceli podeliť s Vašimi blízkymi či priateľmi. Máme bohaté skúsenosti v oblasti zabezpečenia eventov, či už súkromných, alebo firemných. Spolupracujeme s najlepšími slovenskými kuchármi (Gabo Kocák, Braňo Križan, Vojto Artz, Michal Kordoš a iní), akcie vieme zabezpečiť do posledného detailu, vrátane absolútne dokonalého ozvučenia (hrali u nás Pali Hammel, Peťo Lipa či Janko Lehotský). Kompletné ambiente vieme pre Vás a Vašich hostí dotvoriť kvetinovými dekoráciami, ktoré pre nás zabezpečuje kvetinárstvo Orchidea.

Zavolajte nám, veľmi radi pre Vás pripravíme event alebo Vám poradíme pri výbere vína.

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Degustácia prosecco Le Contesse (IT – Prosecco)

7. februára 2020 o 19:00 22:00

Le-Contesse-7.6.2019

Piatok, 7. február o 19,00 hod.: Degustácia prosecco Le Contesse (IT – Prosecco)

Marco Simonetti, exportný manažér firmy LE CONTESSE, Vám okrem svojho nekonečného šarmu, tak typického pre sebavedomých Talianov (takže všetkých Talianov), príde predstaviť celkom slušnú porciu portfólia šumivých vín, ktorú tento výrobca produkuje. Le Contesse je asi jediný výrobca šumivých vín v oblasti Prosecco, ktorý „preskakuje“ primárnu fermentáciu a robí ju spolu s druhou fermentáciou v tej istej nádobe (autokláve). Le Contesse patrí so svojimi technológiami k najmodernejším výrobcom. V rámci večera by sme Vám radi „nadozážovali“ nielen príval bublín na Vaše maškrtné jazýčky, ale aj časť teórie, aby ste neodchádzali od nás len v šumivej eufórii, ale aj teoreticky vzdelaní. A ak bude treba, aby ste aj vedeli „zamachrovať“, že „Prosecco Extra Dry“ nie je extra suché prosecco, ale je to polosuché prosecco. A keď si budete vyberať prosecco, či už v obchode alebo reštaurácii, malo by byť samozrejmosťou, že siahnete nie po Frizzante, ale po Spumante… A aby ste vedeli, aké atribúty musí spĺňať šumivé víno z oblasti Prosecco, aby sa mohlo volať prosecco… Lebo nie je prosecco ako prosecco…

Zoznam degustovaných šumivých vín :
1. Pinot Chardonnay Brut
2. Prosecco DOC Treviso Brut
3. Prosecco DOC BIOLOGICO Brut
4. Prosecco DOCG Valdobbiadene Brut
5. Prosecco DOC Treviso Extra Dry
6. Prosecco DOCG Valdobbiadene CUVEÉ Extra Dry
7. Chardonnay Brut 2014 Spumante, LIMITED EDITION
8. Ribolla Gialla Spumante Brut
9. Pinot ROSÉ Brut
10. BONUS: Budú predstavené 2 destiláty – Grappa

Začiatok: 19,00 hod
Vstupné: 29 Eur (vrátane občerstvenia)

Rezervácie, prosím, zašlite na e-mail martin.gazo@onemore.sk alebo telefonicky na 0903 717 101, 0903 717 111

29€